A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Які електронні документи з Дії можна пред’явити в сервісних центрах МВС


24 Травня 2024

Цифровізація держави триває. Україна перша країна світу, де можна використовувати лише електронне посвідчення водія та електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу без пластику. А отримати послуги в низці державних установ можна, надавши електронні документи у застосунку Дія.

Уявіть ситуацію, ви взяли талон на перереєстрацію авто, і вже по дорозі до сервісного центру МВС розумієте, що забули вдома паспорт. Без паніки. Якщо у вас паспорт громадянина України у форматі ID-картки, ви можете показати його нашому адміністратору в електронному варіанті у застосунку Дія.

При обміні посвідчення водія не обов’язково мати з собою фізичний  паспорт громадянина України у форматі ID-картки або паспорт для виїзду за кордон. Достатньо мати ці документи у Дії.

Також у сервісному центрі МВС при отриманні послуги можна показати витяг про місце реєстрації проживання або довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи в електронній формі в застосунку Дія.

Звертаємо вашу увагу, що деякі послуги надаються лише при наявності фізичних документів, а не електронних. До прикладу, для обміну посвідчення водія потрібен пластиковий бланк старого посвідчення. Оскільки при обміні, документ здається в архів. Якщо водійське посвідчення було загублене чи викрадене, у такому випадку надається послуга відновлення посвідчення водія, а не обмін. Тобто надавати електронний варіант документу не потрібно. Виключенням є наявність електронного посвідчення водія (е-посвідчення). Його обмін здійснюється при пред’явленні документа у застосунку Дія.

Для реєстраційних дій теж потрібен пластиковий бланк свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу. Приміром, якщо документ був загублений, а власник хоче продати автівку, то у такому випадку потрібно відновити пластикове свідоцтво і лище тоді перереєстровувати авто. При перереєстрації машини надати адміністратору документ з Дії можуть власники лише електронних свідоцтв (е-свідоцтв) про реєстрацію транспортних засобів, у яких не передбачено наявність пластика.

Нагадуємо, е-посвідченням водія та е-свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу можна користуватися на всій території України. Фізичних пластикових відповідників цих дійсних документів можна і не мати. А от міжнародне законодавство у сфері дорожнього руху поки не регулює використання цифрових документів. Тому для поїздки за кордон вам потрібно буде мати пластиковий аналог посвідчення водія та/чи свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.