A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Піротехніки ДСНС приїхали до працівників сервісних центрів МВС Рівненщини, аби розповісти про мінну безпеку


04 Квітня 2024

В умовах сьогодення, небезпека натрапити на вибухонебезпечні предмети є всюди, де велися чи ще ведуться бойові дії. А також, такі знахідки можна знайти і у відносно спокійних регіонах, де ворог може здійснювати провокації. Небезпечною є й місцевість неподалік військових полігонів. Аби не стати жертвою непомітних «убивць» слід неухильно дотримуватися правил мінної безпеки. На жаль, нехтування ними не лише призводить до травмування, а й до летальних випадків.

Аби знати, як діяти при виявленні боєприпасів та яких першочергових заходів безпеки слід дотримуватися, працівники сервісних центрів МВС Рівненщини у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки запросили до себе піротехніків ДСНС. Фахівці Державної служби з надзвичайних ситуацій у Рівненській області за допомогою макетів продемонстрували, як виглядає вибухівка, розповіли, де на неї можна натрапити та куди телефонувати у випадку виявлення підозрілих предметів.  Крім того, за словами  фахівців ДСНС,  слід неабияку увагу звертати на знаки, які попереджують про небезпеку і в жодному разі не нехтувати ними. Розповіли й про те,  як зробити свої прогулянки безпечними, адже вибухівка може бути замаскована в іграшки, яскраві пакунки, побутові речі тощо.

Рятувальники закликають: слід уникати невідомих й неперевірених ґрунтових доріг, не чіпати підозрілі предмети. У разі виявлення такої знахідки відразу повідомляти в ДСНС або ж у поліцію за телефонами 101 чи 102.

Насамкінець представники ДСНС відповіли на питання працівників сервісних центрів МВС у Рівненській області, що виникли під час заходу та пояснили наскільки можуть відрізнятись наші уявлення про вибухонебезпечні предмети та реальні зустрічі з ними. Окрім того, усі охочі мали можливість приміряти на собі частину спорядження, в якому доводиться працювати піротехнікам.

Проведення подібних занять є надзвичайно важливим та потрібним аспектом у формуванні культури безпечної поведінки. Прості правила можуть зберегти життя та здоров’я.

Довідка: Генеральна Асамблея ООН оголосила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки. Метою його проведення є привернення уваги світової спільноти до питань пов’язаних із розмінуванням в країнах, в яких міни та вибухонебезпечні залишки війни створюють серйозну загрозу безпеці, здоров’ю та життю цивільного населення. Наразі Україна внаслідок бойових дій є найбільш замінованою країною у світі, через що зростає небезпека для життя громадян від вибухонебезпечних предметів.