A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Працівники сервісних центрів МВС Рівненщини відвідали майстер-клас з вивчення жестової мови


19 Вересня 2023

Працівники сервісних центрів МВС Рівненщини відвідали майстер-клас з вивчення жестової мови, який організувала обласна організація УТОГ. Даний захід присвятили Міжнародному тижню нечуючих людей, який стартував 18 вересня та закінчиться Всесвітнім  днем жестових мов.

Разом з іншими представниками державних та комунальних структур області, співробітники сервісних центрів МВС освоїли широковживані фрази на жестовій мові, познайомилися з абеткою української жестової мови. Окрім того, обговорили культуру спілкування з нечуючими людьми, труднощі, з якими зіштовхується дана категорія осіб під час отримання послуг.

Для співробітників сервісних центрів МВС Рівненської області жестова мова  — не нова, адже ще від травня 2023 року взялися за її вивчення, а допомагає їм у цьому представниця обласної організації УТОГ. Зазначимо, що наші фахівці пройшли вже три заняття, аби мати розуміння, що таке «мова тиші». Усі зусилля націлені на усунення бар’єрів між державними установами та суспільством.  Знання жестової мови – це не лише спілкування, це ще й  повага і прагненням допомогти людям з порушенням слуху та мови.

Нині подібні знання вкрай важливі, адже багато наших захисників та захисниць, а також й цивільного населення зазнали поранень, мають порушення слуху та зору, ампутовані кінцівки, користуються кріслом колісним. Тому наше завдання, як держслужбовців, допомогти їм відчути себе потрібними країні. Нам важливо зараз навчитися правильно взаємодіяти з різними групами населення, а подібні майстер-класи спрямовані не лише на професійне зростання наших адміністраторів, а й на роботу з міфами та стереотипами щодо тих чи інших груп населення. Такі заходи допомагають нам краще розуміти суспільство та його потреби.

Нагадаємо, що у квітні 2021 року прийнята Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору, яку розробили в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання Указу Президента України. Стратегія розрахована до 2030 року і передбачає усунення бар’єрів у шести основних напрямках: фізичному, суспільному і громадянському, економічному, освітньому, цифровому, інформаційному. А ось План заходів на 2024-2025 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, який був прийнятий  25 квітня на засіданні Уряду,  визначив  чотири пріоритетні напрямки роботи: безбар’єрні простір, товари, послуги та інформація.