A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Підсумки першого місяця пілотного проєкту із прозорих іспитів на Рівненщині


05 Вересня 2023

У 8 областях України, в тому числі й на Рівненщині, триває пілотний проєкт із забезпечення прозорих умов складання іспитів у сервісних центрах МВС. На меті проєкту запровадження сучасних систем відео- та аудіофіксації усіх процесів під час складання іспитів, забезпечення достатньої кількості транспортних засобів для кандидатів у водії та створення зручної системи попереднього запису на іспити.

За перший місяць пілотного проєкту у Рівненській області кандидати у водії 2079 разів складали теоретичні іспити та 3158 разів практичні іспити. Загалом же 2106 успішно складених теоретичних та практичних іспитів в рамках пілотного проєкту із прозорих іспитів.

Що ж стосується категорії В – легковий транспортний засіб, то за місяць пілотного проєкту було прийнято 2021 практичний іспит.

Кандидати у водії можуть онлайн оформити талон попереднього запису на практичний іспит за допомогою функціоналу Е-ЗАПИС. Відтак, не потрібно відвідувати сервісний центр двічі, спочатку для отримання талона через термінал, а потім для складання практичного іспиту – все можна зробити за один візит.

Зазначимо, у нашому регіоні екзаменаційна діяльність сервісних центрів МВС оптимізована. Частина сервісних центрів надає повний спектр послуг, в той час, як інші сервісні центри МВС більше не приймають теоретичних та практичних іспитів.

Послуги з екзаменації на право керування транспортними засобами надають такі підрозділи:

ТСЦ №5641 у місті Рівне та  ТСЦ №5643 у місті Сарни.

Нагадуємо, що  кандидат у водії має необмежену кількість спроб для складання практичного іспиту в сервісному центрі МВС протягом 2 років. Тобто, протягом того часу, коли діє свідоцтво про закінчення практичного курсу підготовки в автошколі. Також після невдалої спроби на 11 день можна повторно приходити на екзамен. Якщо кандидат у водії не склав теоретичний або практичний іспит, то тепер є 10 днів на повторення. Раніше було 5 днів — на шостий дозволялось повторно складати. Тепер же є більше часу на те, щоб повторити матеріал і з новими силами пробувати успішно скласти.