A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Нарада щодо пілотного проєкту зі здачі іспитів на право керування транспортним засобом відбулася з автошколами Рівненщини


24 Липня 2023

У регіональному сервісному центрі МВС в Рівненській області відбулася нарада з керівниками автошкіл регіону. Мова йшла про взаємодію закладів з підготовки, перепідготовки водіїв транспортних засобів з територіальними сервісними центрами МВС області під час впровадження пілотного проекту ГСЦ МВС «Оптимізація сервісних центрів МВС, які приймають теоретичні і практичні іспити».

Передусім, зміни стосуються саме процедури складання теоретичних і практичних іспитів. Так, протягом усього часу складання теоретичного іспиту відбуватиметься відео-, аудіозапис не лише особи та її поведінки у класі, а й екзаменатора та його дій.

«Також технічно документуватиметься вся процедура складання іспиту з водіння. Фіксуватимуть на аудіо та відео не лише учня та екзаменатора, а й усі їхні дії, включаючи рухи рук та ніг. Крім цього, вестиметься відео- та аудіозапис дорожньої обстановки навколо транспортного засобу, на якому прийматиметься практичний іспит», — розповів представникам автошкіл Віктор Залюбовський, заступник начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Рівненській області.

Планують скасувати й кількість спроб для складання практичних іспитів. Коли відповідну норму закону буде прийнято, учень, який не склав теоретичний іспит з першого разу, зможе складати його повторно через 10 календарних днів. Така ж ситуація буде й із практичним іспитом.

Усі ці та інші зміни спрямовані на максимальну відкритість процедури отримання посвідчення водія та унеможливлення спекуляцій під час складання та прийому іспитів.

Крім того, представникам навчальних закладів розповіли про попередній запис на практичний іспит онлайн, оскарження результатів, фіксацію складання іспитів.

Також під час наради обговорили алгоритм отримання кандидатами у водії онлайн-талонів електронної черги на складання іспитів та питання дотримання адміністраторами черговості в обслуговуванні відвідувачів територіальних сервісних центрів МВС.

В ході зустрічі кожен мав змогу висловити власну думку, стосовно покращення якості навчання, проблемні питання та шляхи їх усунення.

Зазначимо, що в Рівненській області буде 2 сучасних екзаменаційних хабів, в яких можна буде здавати теоретичні та практичні іспити на право керування транспортними засобами – в територіальних сервісних центрах МВС м. Рівне та м. Сарни.