A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Що варто знати про практичний іспит в сервісному центрі МВС?


Практичний іспит в сервісному центрі МВС — це другий за рахунком іспит, який складають кандидати у водії. Він є завершенням практичного курсу підготовки в автошколі. Весь алгоритм отримання посвідчення вперше можна переглянути тут.

Кандидат у водії складає практичний іспит в сервісному центрі МВС на транспортному засобі сервісного центру МВС або на транспортному засобі навчального закладу.

Дозволяється складати практичний іспит у будь-якому зручному сервісному центрі МВС. Більше немає вимоги, що особа має складати практичний іспит там же, де успішно склала теоретичний, як це було раніше.

Оформити талон попереднього запису на практичний іспит можливо в терміналі безпосередньо в приміщенні сервісного центру МВС або онлайн через функціонал е-запис. Запис можливий на 14 днів заздалегідь у кожному з сервісних центрів МВС, де такі іспити проводять. Якщо оформлення талона відбувається офлайн у приміщенні сервісного центру МВС, то варто також звернутися до рецепції та уточнити наявність вільного транспортного засобу потрібної категорії або повідомити про своє бажання складати практичний іспит на транспортному засобі авто- чи мотошколи.

Вартість складання практичного іспиту в сервісному центрі МВС — 420 грн.

Необхідний пакет документів (можна в електронній формі в застосунку Дія):

  • паспорт громадянина України або:
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
  • тимчасове посвідчення громадянина України;
  • посвідка на постійне проживання;
  • посвідки на тимчасове проживання;
  • посвідчення біженця;
  • посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;
  • посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист

(у разі відсутності в зазначеному документі відомостей про зареєстроване місце проживання разом надається витяг про місце реєстрації проживання або довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, в якій зазначено фактичне місце проживання, або відображення цього витягу чи довідки в електронній формі в застосунку Дія);

  • копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (у разі його відсутності у відповідних базах даних МВС) або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
  • документ, що підтверджує зміну персональних даних особи (за потреби);
  • дійсну на дату подання документів медичну довідку щодо придатності до керування ТЗ, що підтверджує допущення водія до керування транспортними засобами відповідних категорій;
  • документ про професійну (професійно-технічну) освіту державного зразка за професією водія автотранспортних засобів відповідної категорії (у разі проходження навчання в закладі, що має ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері професійної (професійно-технічної) освіти за програмою, затвердженою МОН);
  • наявне посвідчення водія (у разі відкриття іншої категорії із складанням іспиту).

Складання іспитів відбувається за заздалегідь узгодженими маршрутами. Кожен може ознайомитись із ними заздалегідь.

Кнопка_II_20_Мапи

Практичний іспит вважається нескладеним, якщо кандидат у водії:

  • допустив більше трьох типових помилок;
  • створив ситуацію, що викликала необхідність втручання екзаменатора або інструктора навчального закладу в управління транспортним засобом для запобігання аварійно-небезпечній ситуації або ДТП;
  • відмовився виконати вправу практичного іспиту, крім випадків, коли виконання команди екзаменатора може призвести до порушення ПДР або створення аварійно-небезпечної ситуації або ДТП.

У разі, якщо кандидат у водії не склав практичний іспит в сервісному центрі МВС, то наступний такий іспит може бути призначено не раніше, ніж через 10 календарних днів. Рахувати варто починаючи з наступного дня після невдалого складання іспиту.

Як отримати копію відеозапису практичного іспиту в сервісному центрі МВС?

Порядок отримання цифрової копії відео зі складання визначає Інструкція про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі за допомогою фото- та відеотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступ до неї, яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ.

У кожного є право отримати копію відеозапису свого практичного іспиту протягом 30 днів у тому територіальному сервісному центрі МВС, де відбувся такий іспит.

Для цього треба написати заяву за визначеною формою на ім’я начальника того сервісного центру МВС, де відбулася спроба скласти іспит.

Як оскаржити практичний іспит в сервісному центрі МВС?

Порядок оскарження практичного іспиту визначає Інструкція про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ.

У кожного є право оскаржити результати практичного іспиту в сервісному центрі МВС протягом 10 робочих днів. Заява на оскарження результатів має надійти до Регіонального сервісного центру МВС у відповідній області.

Для розгляду оскарження результатів створюється комісія, яка розглядає відеозапис спроби складання практичного іспиту. За результатами розгляду заяви про оскарження можливо скасування результатів однієї зі спроб і повторне складання практичного іспиту.