A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

У сервісному центрі МВС Житомира захисник на кріслі колісному отримав перше посвідчення водія


24 Січня 2025

Розуміння, повага та цінність кожної людини – основа якісного державного сервісу. Для сервісних центрів МВС — не просто слова. Надання якісних послуг – це не лише сумлінне виконання посадових обов’язків і дотримання технологічного процесу. Це також дотримання морально-етичних принципів і здатність ефективно взаємодіяти з усіма групами громадян, які звертаються до нас.

Днями, у Житомирський сервісний центр МВС завітав наш захисник Іван. Мужній та нескорений. Йому 33 роки. Під час повномасштабного вторгнення пішов боронити нашу країну. На жаль, у 2022 році на Донецькому напрямку, отримав важке поранення: куля пройшла вище бронежилета і вийшла через хребет. Від тоді пересувається на кріслі колісному. Та це не зламало хлопця, навпаки, додало сили на нові звершення. Він приїхав у сервісний центр МВС та втілив давню мрію – отримав своє перше посвідчення водія.

Аби мати посвідчення водія для осіб з інвалідністю, спочатку потрібно зібрати документи і пройти медичний огляд — отримати довідку про придатність до керування транспортними засобами. А потім пройти два курси навчання і успішно скласти два іспити в сервісних центрах МВС.

Варто діяти за таким алгоритмом:

1. Отримати медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом.

2. Обрати автошколу для теоретичної підготовки (або опанувати курс теоретичної підготовки самостійно).

Знайти акредитований навчальний заклад, який проводить підготовку водіїв осіб з інвалідністю, наприклад навчальний заклад флагманського проєкту МВС «Автошколи для осіб з інвалідністю».  Для вступу в заклад необхідно підготувати наступні документи: паспорт, ідентифікаційний код, медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом, одну кольорову фотографію 3,5х4,5 см.

Опанувати курс теоретичної підготовки, обравши спосіб підготовки до теоретичного іспиту самостійно або в автошколі.

У разі навчання в автошколі прослухати курс лекцій — дозволяється онлайн форма навчання — та отримати свідоцтво (в електронному вигляді), яке чинне 1 рік – без складання внутрішнього іспиту в автошколі.

3. Скласти теоретичний іспит в сервісному центрі МВС. Для складання теоретичного іспиту необхідно при собі мати паспорт, копію ідентифікаційного коду, дійсну на дату подання медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом. Результат цього іспиту, дійсний протягом 1 року з дня його успішного складення. Орієнтовна вартість складання іспиту 250 гривень.

4. Обрати акредитований навчальний заклад, який проводить підготовку осіб з інвалідністю на спеціально обладнаному для керування водіями з інвалідністю транспортному засобі, який повинен відповідати додатковим конструкційним вимогам з безпеки дорожнього руху. Це може бути та сама автошкола, в якій було пройдено теоретичну підготовку, або інша автошкола, яка здійснює підготовку водіїв з числа осіб з інвалідністю.

5. Пройти навчання і скласти внутрішній практичний іспит в автошколі. Скласти внутрішній іспит та отримати свідоцтво (в електронному вигляді), яке чинне 2 роки.

6. Скласти практичний іспит в сервісному центрі МВС, де проводиться екзаменаційна діяльність,  на спеціально обладнаному транспортному засобі. Орієнтовна вартість складання іспиту 420 гривень.

7. Отримати посвідчення водія. Вперше посвідчення водія видається на 2 роки. Документ отримується на місці. При цьому, в посвідченні водія зазначається відповідна інформація або додаткове обмеження у вигляді позначки у формі коду. Орієнтовна вартість надання послуги: 572 гривень.

А от як спланувати візит у сервісні центри МВС та як переобладнати авто, зокрема і на ручне керування і перереєструвати його можна дізнатися тут.

Бар’єри – це перепони, які заважають різним групам населення отримувати рівний доступ до можливостей і повноцінно реалізовувати свій потенціал. Часто ці бар’єри виникають через незнання, стереотипи чи упередження, які створюють самі люди. Проте подолати їх під силу кожному. Варто пам’ятати, що безбар’єрність – це не просто облаштування пандусу біля державної установи чи кінотеатру. Безбар’єрність – це рівень якості життя, що передбачає доступність кожного до всіх його аспектів, зокрема й до отримання державних послуг.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.