A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Сервісні центри МВС Рівненщини провели просвітницький захід «Випробуй у безпеці»


15 Травня 2024

Для того, щоб зрозуміти, як сприймає реальність людина напідпитку не обов’язково вживати алкоголь. Існує розробка, яка застосовується з освітньою метою у понад 60 країнах світу. Вона дозволяє показати, як спотворено сприймає реальність водій у стані алкогольного сп’яніння. Це спеціальні «п’яні окуляри» — Drunk Busters.

Так, для працівників регіонального сервісного центру ГСЦ МВС  області стало доброю традицією у рамках Тижня безпеки дорожнього руху проводити для учнів  місцевих автошкіл тренінг  «Випробуй у безпеці», який орієнтовано на профілактику керування транспортними засобами у стані алкогольного сп’яніння.

Цьогоріч, у рамках першого етапу Глобального тижня безпеки дорожнього руху, який проходить з 13 по 19 травня 2024 року, сервісні центри МВС Рівненщини завітали до майбутніх кермувальників транспортних засобів, аби розповісти про отримання водійського посвідчення, культуру водіння й ризики керування авто у нетверезому стані.

«П’яні окуляри» імітують вплив алкоголю на поведінку людини та допомагають усвідомити й уникнути ризиків керування у нетверезому стані. Завдяки симуляторам реальності кожен міг на власному досвіді переконатись, як впливає алкоголь на координацію рухів, швидкість реагування. Таким чином працівники сервісних центрів МВС долучились до навчального процесу, аби переконати водіїв бути більш відповідальними та обережними за кермом.

За допомогою даного заходу, співробітники сервісних центрів МВС намагалися продемонструвати наскільки небезпечно сідати за кермо у стані алкогольного сп’яніння. Адже, як свідчить статистика, з початку 2024 року працівниками патрульної поліції в Рівненській області складено 635 протоколів про адміністративне правопорушення  за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції).

Основна ціль таких тренінгів — підвищити культуру водіння і сформувати нове покоління водіїв, для яких сідати за кермо в нетверезому стані є неприйнятним. Соціальна ініціатива покликана зменшити кількість дорожньо-транспортних пригод з вини нетверезих водіїв.